مشاوره و سفارش

کنسرو چیست؟

غذاهای کنسروی در اواخر قرن هجدهم برای اولین بار تولید شدند. هدف از تولید کنسرو این بود که سربازان و ملوانان در جنگ، یک غذای آماده داشته باشند و بتوانند آن را به‌مدت زیادی نگه دارند. غذاهای آماده یا نیمه آماده برای افرادی که شاغل یا دانشجو هستند، انتخاب مناسبی هستند.غذاهای کنسروی تحت شرایط خاصی تولید می‌شود و با توجه به نوع محصول، به مدت یک تا پنج سال ماندگار هستند.

فرایند تهیه کنسرو

فرایند کنسرو کردن محصولات مختلف با هم تفاوت‌هایی دارند، اما تقریبا همه آنها با سه مرحله اصلی در قوطی‌های کنسرو، بسته‌بندی و روانه بازار می‌شوند. کیفیت مواد اولیه و استفاده از دستگاه‌های مناسب در نتیجه نهایی محصولات تاثیر زیادی دارند.پردازش، مرحله اول کنسرو کردن محصولات مختلف است. مهروموم شدن و حرارت دهی را در مرحله آخر انجام می دهند.

مزایای محصولات کنسروی

همانطور که می‌دانید، پروتئین، کربوهیدرات و چربی از مهمترین مواد مغذی در حفظ سلامت بدن هستند. در انواع محصولات کنسروی به این مواد آسیبی وارد نمی‌شود. شما می‌توانید بدون نگرانی، پروتئین مورد نیاز خود را از یک کنسرو تن ماهی یا کنسرو قارچ تامین کنید.همانطور که می‌دانید ویتامین‌های محلول در آب مثل ویتامین آ و ویتامین سی به گرما حساس هستند و در حرارت بالا از بین می‌روند. به ‌همین دلیل لازم است درباره کنسرو میوه‌ها این نکته را بدانید که برخی از ویتامین‌های آنها کاهش می‌یابد.

چرا ما را انتخاب کنید؟

تامین مستقیم انواع کنسرو

ارائه قیمت های رقابتی در بازار

پشتیبانی کامل تا رسیدن بار

ارسال بار به تمامی نقاط کشور

تامین محصول برای صادرات

امکان همکاری با تولیدکنندگان

فرم مشاوره و سفارش

مدیر مجموعه نام برند

نام مدیر مجموعه

تماس بگیرید